מהו פילינג ומתי עושים את הטיפול הזה?

פילינג הוא קילוף כימי של שכבות העור החיצוניות. תהליך הקילוף מאפשר לעור חדש לצמוח

טיפולי הפילינג נבדלים זה מזה:

 • בעומק הקילוף : שטחי, בינוני ועמוק
 • באמצעי הקילוף: כימי לעומת טכנולוגיות

העור החדש שצומח בעקבות פילינג הינו חלק יותר וגמיש יותר, נטול קמטים, צלקות נקבוביות וחריצים ונקי מכל הכתמים אשר נוצרו בו במהלך השנים. ככל שהפילינג הינו יותר עמוק- התוצאה הינה טובה יותר, אך מסוכנת יותר.

הסיבות לבצע פילינג:

 • משיקולים אסתטיים, בדרך בני 45 ומעלה, העור צובר נזקים במהלך השנים, צלקות, פגמי שמש, נקבויות, קופרוז.
 • משיקולים רפואיים, לדוגמא בני אדם אשר סובלים מפנים מצולקות מאוד בעקבות אקנה חריפה הטיפול הנ”ל לא נועד לאנשים צעירים.

מהן תופעות לוואי אפשרויות של פילינג?

הסיבוכים:

 • הצטלקות של העור
 • פיגמנטציה משמש

 

דגשים:

 • ככל שעושים פילינג עמוק יותר, כך גדל הסיכון לסיבוכים.
 • ישנם סוגי עור שנוטים יותר מסוגים אחרים לפיגמנטציה ולהצטלקות, יש להיבדק ביסודיות אצל רופא עור לפני שמחליטים על פילינג – במיוחד פילינג כימי בינוני ועמוק. למשל, עור כהה נוטה יותר מאשר עור בהיר לפיגמנטציה. לכן אם בעלי עור כהה רוצים לעשות פילינג, בדרך כלל ימליצו להם רופאי העור להסתפק בפילינג קל ושטחי.
 • לבעלי עור שומני ממליצים לרוב שלא לעשות פילינג.

 

סוגי הפילינג השונים:

סוג הפיליניג טכנולוגיה הסבר
כימי קל TCA עד 20 אחוז את החומצה מורחים על העור, ואחרי המתנה של כמה דקות הופך העור לחיוור וחם.

תוצאות הטיפול יהיו עור חלק, זרימת דם וחמצן משופרת לעור וכן חילוף חומרים טוב יותר של העור. רצוי לחזור על הטיפול כמה פעמים כדי להגיע לתוצאות טובות.

החומצה גורמת לכווייה כימית קלה ולא מסוכנת. כמה ימים לאחר מכן ניתן לקלף את העור

כימי בינוני TCA בין 20 עד 50 אחוז פילינג כימי בינוני גורם לקילוף העור עד לשכבות העליונות של הדרמיס (השכבה השנייה של העור)

מיד אחרי מריחת החומצה על הפנים הן הופכות ללבנות, לחמות ולצורבות. אחרי כמה דקות הופך צבע העור לאדמדם, הצריבה חולפת, והעור מתנפח.

בעשרת הימים שלאחר הטיפול העור מתקלף, ונוצר עור חדש, ללא קמטים או כתמים, חלק יותר, בריא יותר ונעים יותר למגע. גם זרימת החמצן וחילוף החומרים בעור לאחר פילינג כזה טובים יותר מבעבר.

יש לשים לב: בפילינג כימי בינוני (ובפילינג כימי עמוק) עלולה החומצה לפגוע בתאים האחראים לפיגמנטציה של העור. משמעות הדבר היא שצבע העור עלול להשתנות במידה ניכרת, ולכן הטיפול הזה אינו מומלץ לבעלי עור כהה.

 

כימי עמוק א.      TCA מעל 50 אחוז

ב.      פנול

ייעשה על ידי רופא עור, במסגרת בי”ח
אנרגיית חום לייזר יתרונה השיטה הזאת הוא השליטה שהיא מקנה לרופאים על עומק החדירה לעור. בטיפולי לייזר – כמו בפילינג כימי – ניתן לבחור בין עוצמות פעולה שונות, אולם השליטה על מידת העוצמה היא טובה הרבה יותר בפילינג לייזר מאשר בפילינג כימי.

עוצמת הלייזר – ולכן גם עוצמתן של תופעות הלוואי שלו – תלויות בסוג הלייזר ובאופי הטיפול שמעניקים באמצעותו.  בד”ר עברי מדיקל סנטר- נעשה שימוש במכשיר לייזר מסוג CUTERA, תוצרת ארצות הברית, עם אישורי FDA

 

  גלי רדיו RF בשיטה הזאת ניתן לקלף רק את תאי העור החיצוניים, ולכן משתמשים בה בעיקר לפילינג במקומות רגישים במיוחד, כגון האזורים שסביב הפה.

 

לקוחות ממליצים
לצפייה בכל ההמלצות
לפני טיפול
אחרי טיפול
צפו בגלריית לפני ואחרי

צרו איתנו קשר לתיאום פגישה ראשונית

  [leadercf7 campid=""]